Saare Johara konkurssi 2016 hindas žürii järgmises koosseisus:


INGE JALAKAS- Kuressaare Gümnaasiumi Huvikool Inspira juhataja ja tantsutreener. Tantsualase bakalaureuse kraadi omandas Viljandi Kultuuriakadeemias ning magistrikraadi omandas TLÜ's kehakultuuri erialal. 1999. aastal alustas tööd tantsuõpetajana Saare Noorte Huvikoolis (praegune Inspira). Inge tantsustiilideks on show- ja karaktertantsud, lisaks töötab treenerina Fitlife'is.


MARIA KALININA- idamaade tantsustuudio Aleksandria kunstiline juht. Maria hakkas idamaise tantsuga tegelema 2002.aastal Busayna stuudios, kuid juba järgmine aasta jätkas õpinguid idamaade tantsustuudios Amrita õpetaja Pille Roosi juhendamisel. Edasipidi täiendas ta end Egiptusest, Soomest, Rootsist ja teistest riikidest õpetajate käe all. 2004 loodi Idamaade Tantsustuudio Aleksandria. Algul oli väike grupp inimesi, kes tahtsid õppida midagi uut, kuid väga ruttu muutus huvi tõeliseks armastuseks idamaise tantsu. 2011.aastal avati ka esimesed lastegrupid, mille tantsijad praeguseks esinevad juba soolotantsudega ja mõned neist on idamaade tantsukonkursside võitjad ja laureaadid.


JOHN KAJU- kehakultuuri eriala kõrgharidusega purjelaua sõitja ja Kuressaare aasta treener 2015. John alustas võistlemist purjelaual juba 2003 aastal ning tänaseks on ta mitme kordne Eesti meister formula purjelaua klassis ning see aasta ka slaalom klassis. Paar nädalat tagasi saavutas maailmameistrivõistlustel 12. koha formula purjelaua klassis, mis on läbi aegade eestlaste parim tulemus MM'il.


SERGEI VOLODIN- ladina tänava tantsude artist ja õpetaja. Sergei alustas salsa tantsimist 2008 aastal. Huvi tantsustiili vastu oli suur ning juba järgmisel aastal sai ta Tantsuakadeemia õpetajate seast partneri, kellega koos viidi läbi tunde ning esineti. Suurimat mõju avaldas tema tantsu alastele teadmisele Frank Santos, kelle regulaartundidest ning samuti showgrupist ta osa võttis. Grupiga saavutati ka rahvusvaheline tunnustus. Tänaseks on Sergei Top Dance tantsukooli eestvedaja ning samuti korraldab iga nädalasi salsa pidusid Tallinnas.


KAIRI REINVEE- artist, kõrgharidusega koreograaf ja õpetaja idamaise tantsu alal, kes alustas kõhutantsuõpinguid 2005.aastal Liina Remmelg juhendamisel. Kairi täiendab ennast regulaarselt erinevatel festivalidel, kursustel üle Euroopa. Palju sooloesinemiste kogemust on talle pakkunud Eesti esimene professionaalne tantsugrupp Zahira, kellega alustati koostööd 2008.aastal. Samuti alustas ta samal aastal ka treenerina tööd. 2011. aasta kevadel ühines Kairi Amaya Dance Companiga. Koos rahvusvahelise kompaniga, kuhu kuuluvad tantsijad erinevatest riikidest, võeti ette Euroopa tuur 2011/12 hooajal. Sellega seoses oli Kairil eriline võimalus elada, esineda, ennast täiendada ja olla ise tantsuõpetaja erinevates riikides (kursused ja õpetamised Horvaatias, Poolas , Itaalias , Sloveenias jne).


Idamaise tantsu konkursi “Saare Johara” juhend

26.november 2016


Konkursi nimi: Saare Johara 2016

Toimumise aeg: 26.november 2016

Toimumise koht: Restoran Nautica, Pargi 12 Kuressaare

http://www.saaremaaspahotels.eu/

Konkursi koduleht:http://saarejohara.webs.com/

Konkursi korraldaja: MTÜ Saarepiiga Koolitus

Konkursi partner: Saaremaa Spa Hotels


Saare Johara konkursi eesmärk:


  1. Pakkuda Idamaise tantsu harrastajatele võimalust end võistlusolukorras proovile panna ja võrrelda oma taset teiste harrastajatega.


  1. Pakkuda tantsijatele väärtuslikku tagasisidet asjatundlikult žüriilt ning innustust enese arendamiseks läbi konsultatsioonide.


  1. Propageerida ja tutvustada idamaist kultuuri.


  1. Rikastada kohalikku kultuurielu.



Saare Johara 2016 konkursi kategooriad, osavõtutingimused ja osavõtumaks


Terve tantsu peab esitama laval- lava alalt lahkumine ei ole lubatud.


Igas kategoorias võistleb maksimaalselt 7 artisti/gruppi. Konkursile pääsevad seitse esimest registreerujat. Kui kategoorias osalejate arv on täis, teavitatakse sellest kodulehe kaudu.


Kategooriasse peab olema registreerunud minimaalselt 3 tantsijat (3 gruppi), vastasel juhul selles kategoorias konkurssi ei toimu. Registreerunuks loetakse need osalejad, kes on saatnud oma registreerimisvormi, tasunud osamaksu ja edastanud muusika tähtajaks. Tähtajaks vabaks jäänud kohad pakutakse nimekirjas järgmistele soovijatele.


Juhul kui on registreerunud mitu osalejat sama koreograafia või muusikaga, antakse esitamise õigus esimesele registreerunule.

Konkursi osalemise järjekord loositakse 19.novembril ja esitatakse ürituse kodulehel.


Konkursi päevakava saadetakse peale 19.novembril kõigile osalejatele elektrooniliselt.


Hindamine:

Žürii hindab:


  • tantsuoskust/tehnikat

  • lava ja muusika kasutust

  • emotsioone

  • üldist välimust (kostüüm/meik/soeng)

  • tantsuvahendi kasutamist (kui on lubatud kasutada)

  • sünkroonsust (gruppidel)


Auhindade kategooriad:

SAARE JOHARA 2016 - millega kaasneb auhind - Tiaara

Peaauhinna saaja valitakse soolotantsijate kategooria võitjate hulgast.


Iga kategooria parimat premeeritakse karikaga.


Rahvalemmik - publik valib ühe tantsija või grupi kõikide kategooriate hulgast.


Registreerimine:

Konkursile registreerumine algab 16.10.2016

Registreerumine toimub elektrooniliselt aadressil:http://saarejohara.webs.com/

Konkursi registreerumise viimane päev 6.november 2016.

Konkursi muusika saadetakse aadressile: [email protected] hiljemalt 13.novembriks 2016.


Osavõtutasu:

Konkursi osavõtumaks tasutakse peale osalemiskinnituse saamist arveldusarvele MTÜ Saarepiiga Koolitus, Swedbank EE362200221003123967, hiljemalt 13.novembriks 2016.

Ülekandel selgituseks: Saare Johara ja osaleja nimi(grupi nimi).

Grupi puhul tasuda korraga kogu grupi osavõtumaks.

Konkursi osavõtu maksu ei tagastata.



Ööbimine:

Konkursi koostööpartneriks on Spa Hotell Rüütli (Saaremaa Spa Hotels), kus on konkursil osalejatele võimaldatud soodushinnaga majutus, mis sisaldab lisaks hommikusööki, basseinide, saunade ning jõusaali piiramatut kasutamist.



Konkursi muud tingimused:

Alla 18. eluaastat tantsijatel peab olema vanemate luba osalemiseks.


Kui selgub, et osavõtja on esitanud väärandmed, võtavad korraldajad õiguse, reeglite rikkumise eest, diskvalifitseerida osavõtja.


Kogu üritus salvestatakse videole ja fotodele. Korraldajatel on õigus salvestisi ürituse tutvustamise ja reklaamimise eesmärgil kasutada.


Kontakt:

Tiia Leppik – [email protected], tel. 5291299

Jane Kaju – [email protected] (info ka inglise keeles)

Jelena Metsoja – [email protected] (info ka vene keeles), tel. 5051357